Fahle Parki arendaja: Hübriidtöö on kontorite keskkondi muutnud!

Töötamist võimaldatakse üha enam nii kontoris kui ka kodus. Hübriidtöö mõjud kajastuvad ka kontorite keskkonnas. Tallinna kesklinna kerkiva Fahle Parki ärilinnaku rajaja Fausto Capitali juhatuse liikme Sven Mihailovi sõnul on märgata kontorite sotsiaalse rolli suurenemist ja heaolu loovate keskkondade lisandumist. Samal ajal soovitakse kontorite puhul näha ka ökonoomsust ja paindlikku ruumikasutust.

„Töötaja isikliku ruumi olemasolu on endiselt oluline, aga lisandunud on meeldivaid sotsiaalseid suhteid võimaldavad vabaaja ruumid. Suurenenud on suurte köögialade, raamatukogude, lugemisnurkade, saunade-ja lõõgastumisalade osakaal kontorites. Eelkõige võib seda muutust seostada inimeste koosolemise vajadusega, mida pakub tööealisele elanikkonnale eelkõige töökoht ja kontor,“ rääkis Mihailov.

Pandeemia ajal joonistusid välja kontoris töötamise selged eelised, mida kodu ei suuda pakkuda. Kui ühele inimesele pakub kontor vaheldust üksi olemisele, siis teisele jälle võimalust rahus segamatult töötada aga kõigile pakub see võimalust kolleegidega vahetult suhtlemiseks. Näeme, et kontorites ollakse valdavalt tagasi ja liikumine on taastunud,“ rääkis Mihailov.

Mitmekesistunud töökorraldus on toonud kaasa ka vajaduse ökonoomse ja paindliku kontori järele. Uued kontorid disainitakse tihti just selle arvestusega, et kõik ei ole korraga kohal. Samal ajal soovitakse kontoris näha avaraid pindasid nii isiklikuks ruumiks kui koosolemiseks. Vastuolulise eesmärgi saavutamiseks on uuemate kontorite disain muutunud nutikaks, kasutusel on erinevad liigendamise võimalused ja liigutatavad klaasseinad. Seetõttu vajavad ettevõtted järjest enam nn rätseplahendusi kontorite planeerimisel ja soovivad oma keskkondi ise disainida. „Arendajal on kasulikum jätta üürnikule oma ruumi kujundamisel võimalikult vabad käed. Fausto Capital kaasab üürnikud oma arendustes Maakri 23A majas ja Fahel Parkis enda uute kontoriruumide kujundamisesse võimalikult vara ja ehitab kontorid välja täpselt vastavalt kliendi soovidele,“ rääkis Mihailov.

Kontorite keskkonnas on märgata ka senisest enamat disaini panustamine, mis näitab jällegi, et kontor ei ole enam suvaline koht kus töötada vaid panustab töötajate heaolu loomesse.  Fahle Parki puhul hinnatakse väga näiteks vanu paeseinu, mis on miksitud modernse disainiga. See loob huvitavat ja mitmekihilist keskkonda. Järjest enam kasutatakse näiteks väärt kunsti ruumide dekoreerimisel. Fahle Parki Postimees Grupi uus meediamaja on kindlasti ühe Eesti kunstirohkeima töökeskkonnaga kontor. Erilised kiiged, kott-toolid, lahedate materjalide kombineerimine ja roheluse toomine kontorisse on muutunud tavapäraseks. Fahle Parkist leiab suuri oliivipuid kui ühiskasutuses eksootiliselt haljastatud galeriitänava veesilmade ja puhkealadega.


Seotud artiklid